Hurtownia Farmaceutyczna Gazów Medycznych
OXYgen Sp. z o.o. zlokalizowana w miejscowości Suchodół (województwo mazowieckie)
obsługuje klientów z terenu województwa mazowieckiego.

Kontakt:
ul. Piękna 7
05-555 Suchodół
hurtownia@oxygentlen.com
Tel: 22 727 71 23
Kom: 602 700 177
Uwaga! Nowość!

Świadczymy usługi transportowe zakupionych produktów z wniesieniem i podłączeniem butli włącznie. Proponujemy Państwu nowy i bezpieczny środek przeciwbólowy, uspokajający i przeciwlękowy do stosowania w przeróżnych dziedzinach medycyny, wszędzie tam, gdzie potrzebna jest szybka i nieinwazyjna analgezja.
Lek jest gazem medycznym, stosowanym poprzez inhalację, składający się z 50% podtlenku azotu (gaz rozweselający) i 50% tlenu. Zmiana przewodnictwa bólowego w rdzeniu kręgowym i mózgu, poprzez uaktywnienie mechanizmu neuroprzekaźników (serotoniny i endorfiny) na odczuwanie bólu, to główne działanie tej mieszaniny, a w szczególności podtlenku azotu.
Zaczyna on działać już po 2-3 minutach od rozpoczęcia inhalacji, a wydalany jest całkowicie z organizmu po kilku minutach od zaprzestania podawania. Po 30 minutach od zabiegu wykonywanego przy użyciu podtlenku azotu pacjent może prowadzić pojazdy mechaniczne. Mieszanina podtlenku azotu i tlenu może wywołać lekkie nudności, zawroty głowy i uczucie suchości w ustach, które jednak ustępują wraz z odstawieniem preparatu.

Z powodzeniem lek ten używany jest w wielu krajach zachodniej Europy i Ameryki Północnej. Uważany powszechnie za lek bezpieczny i pożądany w położnictwie, ginekologii, chirurgii, pediatrii, medycynie ratunkowej, stomatologii i innych jest godny polecenia.