OFERTA

Koncentrator tlenu

Urządzenie przeznaczone jest do leczenia pacjenta w warunkach domowych. Z uwagi na swoje liczne zalety oraz prostotę obsługi może być z powodzeniem stosowany przez pacjentów i ich opiekunów nie posiadających specjalistycznego wykształcenia i przeszkolenia.

Opis

Koncentrator wytwarza tlen w stężeniu 90-96% poprzez oddzielenie z otaczającego go powietrza azotu. Wyprodukowany w ten sposób tlen jest następnie podawany pacjentowi poprzez wąsy tlenowe (kaniulę nosową) lub maseczkę tlenową – wedle preferencji. Zakres przepływu tlenu wynosi od 0,5 do 5,0 litra / minutę pracy.

Należy przy tym pamiętać, aby przed rozpoczęciem użytkowania urządzenia, uzgodnić z lekarzem, w jakiej ilości oraz z jaką częstotliwością pacjent powinien być poddawany zabiegowi tlenoterapii.

Ważna jest również odpowiednia wentylacja pomieszczenia, w którym przebywa pacjent wraz z pracującym urządzeniem, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację świeżego powietrza do odpowiedniej pracy urządzenia.

Koncentrator jest łatwy w transporcie dzięki rączce i kółkom. Jego niekwestionowaną zaletą jest możliwość ciągłej pracy, nawet w wymiarze 24h / dobę.