OFERTA

Powietrze syntetyczne

Powietrze, ze względu na zawartość tlenu, ma istotne znaczenie w procesach spalania, oddychania i rozkładu, a także w różnych procesach przemysłowych – m. in. w utlenianiu.

Opis

Powietrze, ze względu na zawartość tlenu, ma istotne znaczenie w procesach spalania, oddychania i rozkładu, a także w różnych procesach przemysłowych – m. in. w utlenianiu. Niektóre zastosowania przemysłowe wymagają niezwykle wysokiego poziomu czystości. Powietrze atmosferyczne zawiera różnego rodzaju zanieczyszczenia – właśnie dlatego powszechnie stosuje się powietrze syntetyczne, będące mieszanką czystego tlenu (20%) i czystego azotu (80%).

Dzięki swojej czystości, powietrze syntetyczne pełni rolę gazu zerowego w eksploatacji i kalibracji aparatury kontrolnej i urządzeń do monitorowania środowiska. Jest ono także używane jako gaz dopełniający w wielu mieszankach kalibracyjnych, a także jako utleniacz w detektorach płomieniowo-jonizacyjnych w badaniach laboratoryjnych. Wśród innych zastosowań warto wymienić mieszanki gazowe używane w służbie zdrowia, a także płomieniową atomową spektrometrię absorpcyjną.

Pojemność

10L ( 1,5 m3), 40L ( 6 m3)

Charakterystyka

Pobierz PDF